شرکت مهندسین مشاور پارس نیرو ایرانیان (مپنیران) در سال ۱۳۸۵ به منظور ارائه خدمات به شرکت­های توزیع نیروی برق و برق منطقه­ ای، تحت شماره ثبت ۲۸۲۳۷۹ تأسیس گردید.

در طول سال­های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷، عمدتاً با استفاده از روش­های ترموگرافی به پروژه­ های تهیه گزارش­های معایب و آسیب­ های وارده به تجهیزات و ادوات پست­ها و خطوط توزیع نیروی برق، GIS و کاهش تلفات و همچنین خدمات مشاوره جهت تهیه طرح جامع، آنالیز و بهینه­ سازی شبکه­ های توزیع نیروی برق پرداخته شد.

در سال ۱۳۸۸، با افتتاح بخش بازرگانی شرکت، نسبت به فروش تجهیزات جدید سیستم­های کنترلی و ابزاردقیق که مورد نیاز صنایع برق کشور می­باشد، اقدام نمود.

از سال ۱۳۹۰، همزمان با انعقاد قراردادهای بزرگ نیرو رسانی با مراکز دولتی، بخش انرژی­های نو شرکت افتتاح گردید که وظیفه آن ارائه خدمات انرژی­های نو شامل انرژی خورشیدی (روش­های مستقیم و غیرمستقیم)، انرژی باد و هیبریدی به مشتریان بود. در این راستا تعداد زیادی قرارداد با شرایط EPC با سازمان­های دولتی منعقد گردید که مجموعاً در حدود ۵۰۰ کیلووات ظرفیت نیروگاه های منصوبه می باشد.

شرکت مپنیران در یک نگاه

گواهی¬نامه، تقـدیرنامه و تأ ییـدیه¬ها

شرکت مپنیران با ارائه خدمات مشاوره­ای برتر و خدمات جامع پیمانکاری خویش به مشتریان، ضمن ایجاد حلقه وسیعی از شرکت­ها، سازمان­ها و مراکز دولتی و غیردولتی به عنوان مشتریان خویش، نائل به دریافت گواهینامه­های ذیل گردیده است: